Telecí filet v kapustě

     Příprava: 25  minut
Pečení:
20 minut
   
 
 Zmražení:
do 4 měsíců

7. Telecí a jehněčí pečeně  - karta č. 13

U řezníka kupte maso z telecí kýty, tzv. spodní šál nebo tzv. panenskou pečeni. Maso se peče zabalené do jemně mletého masa a kapustových listů, takže hotová pečeně vypadá jako roláda.

 

Rozpočet pro 4 osoby:
600 g telecí kýty
4 lžíce koňaku
4 lžíce oleje
půl lžičky zeleného pepře
125 g jemně mletého masa
1 lžička sladké papriky
1/4 l smetany
1 vejce
2 lžíce strouhanky
sůl a mletý pepř
8 velkých kapustových listu
1/8 l vývaru

Příprava:
  1. Špalíček masa potřete koňakem, 1 lžící oleje a rozmačkaným zeleným pepřem. Do jemně umletého masa zapracujte sladkou papriku, 2 lžíce smetany, vejce a strouhanku. Osolte a opepřete podle chuti.

  2. Kapustové listy vložte na 3 minuty do vařící vody, vyberte sítkem a rychle ochlaďte studenou vodou. Osušte je utěrkou a rozložte tak, aby se navzájem překrývaly. Mleté maso na ně rovnoměrně rozprostřete, přidejte telecí maso a vše pevně srolujte.

  3. Zbývající olej zahřejte na pánvi s poklicí. Roládu rychle ze všech stran opečte, podlijte vývarem a přiklopenou asi 15 minut pomalu duste. Potom roládu opatrně vyjměte, do vypečené šťávy přidejte zbylou smetanu a připravte hustší omáčku.

Vhodná příloha:  Vařené brambory omaštěné máslem a sypané petrželkou, rozpečená rajčata. Nabídnout můžete suché bílé víno.

Náš tip: Zelený pepř se prodává i zavařený. V lednici vydrží dlouho. Připravenou syrovou roládu můžete zmrazit; rozmrzne přes noc.

Jedna porce má 2437 joulů (587 kalorií)