Jehněčí hrudí s fazolovými lusky

     Příprava: 35  minut
Dušení:
120 minut
  Osmahnutí: vysoká teplota
Dušení: mírná teplota
   

7. Telecí a jehněčí pečeně  - karta č. 42

Rolky s jemnou náplni jsou praktické i v malých domácnostech. Zbývajicí plátky můžete obalit a při střední teplotě na oleji nebo másle osmažit, pak budou uvnitř teplé a vně pěkně křupavé.

 

Rozpočet pro 4 osoby:
800 g jehněčího na roládu
2 housky
1/8 l horkého mléka
20 g sušených žampionů
4 lžíce sekané petrželky
1 lžička sekaného libečku
2 vejce
sůl a pepř
trochu mouky
1 lžíce oleje
2 cibule
2 rajčata
1/41 červeného vlna

Fazolové lusky na slanině: Uvařte 600 g zelených fazolí podle karty  . 50 g prorostlé slaniny nakrájejte na kostičky a opečte do křupava. 50 g cibulových kostiček opékejte 1 minutu. Přidejte fazole, promíchejte a zahřejte. Dochuťte pepřem a česnekem.

Příprava:
  1. Plát masa přikryjte fólii, abyste je mohli do tenka vyklepat tam, kde je to ještě třeba. Housky nakrájejte na kostky, zalijte mlékem.

  2.  Houby rozdrťte v hmoždíři nebo mixéru a přidejte k houskám. Vmíchejte bylinky, vejce, sůl a pepř. Maso potřete nádivkou a srolujte, sešijte nití. Poprašte moukou, přebytečnou mouku oklepejte.

  3. Olej zahřejte, maso ze všech stran opečte, osolte a opepřete. Cibuli a rajčata nakrájejte na malé kousky, při kraji pánve osmahněte. Pečeni zalijte červeným vínem do výšky 2 cm, duste při snížené teplotě, občas obracejte.m Maso připravte k podávání, omáčku přeceďte, dochuťte.

 
 

Jedna porce má 3201 joulů (764 kalorií)