Příprava mletého masa

  31. Zmrazování a rozmrazování - karta č. 14
 

     Kdo by to neznal? Najednou jsou hosté za dveřmi, jídlo je skoro hotové a má náhle stačit pro více osob. V mnoha případech pomůže mleté maso, které jste předvídavě zmrazili, a to bud syrové,upravené v sekanou, zformované do karbanátků a nebo již tepelně zpracované

Měli byste vědět:

  1. Ke zmražení se hodí mleté maso všeho druhu, bylo-li namícháno bez syrové cibule. Chcete-li cibuli nebo česnek zmrazit v syrové sekané, musí se nejprve podusit.

  2. Mleté maso se rychle kazí. syrové zpracujte co nejdříve, v každém případě ve stejný den, kdy jste je koupili. Než je stačíte připravit, uchovejte je v nejchladnější zóně ledničky.

  3. Mleté maso zformujte v mikrotenovém sáčku na 2 cm ploché balíčky. Vzduch vytlačte  uzavřete tak, aby obal na mleté maso přilehl. Snadno se Vám to podaří pomocí svářecího přístroje, který vyčerpá vzduch.

  1. Mleté maso zmrazte při co nejnižší teplotě, tudíž co nejrychleji. Při -18 stupních je skladujte až po 3 měsíce, v přihrádce se dvěma hvězdičkami při -12 stupních do 7 dnů a v přihrádce s jednou hvězdičkou při -6 stupních po 2 dny.

  2. Každý centimetr mletých bifteků, které jsou určeny k podávání za syrova, rozmrzne v chladničce za 1 1/2 hodiny. Je-li třeba, lze to uspíšit tak, že balíček položíte do studené vody. jde -li o mleté maso pro sekanou, může být voda i vlažná. Pak to trvá jen pár minut, než je možno mleté maso krájet speciálním nožem na zmražené potraviny. Můžete je rychle zpracovat s přísadami, které mají pokojovou teplotu.

  3. praktická je zásoba hotových knedlíčků, placek a sekaných řízků, které dáte zmražené na pánev nebo do hrnce a rychle je prohřejete. Můžete je skladovat právě tak dlouho, jako syrové mleté maso.