Piškot pro tři moučníky

  31. Zmrazování a rozmrazování - karta č. 38
 

     Pomocí tohoto piškotu můžete vykouzlit dort, mnoho řezů a báječné sladkosti. Ať již pro běžnou spotřebu, nebo pro slavnostní příležitost. Zatímco připravujete náplně nebo oblohu, vzdušné pečivo se rozmrazí.

Rozpočet na1 plech + 1 formu:
trochu změklého másla1
2 vajec
1/2 lžičky soli
600 g pískového cukru
2 balíčky vanilkového cukru
400 g polohrubé mouky
200 g škrobové moučky

Příprava:

  1. Vymastěte dortovou formu o průměru 24 cm a plech vyložte pergamenem, který také namastěte.

  2. Oddělte bílek od žloutků, bílky se solí ušlehejte do sněhu, přisypávejte pomalu 300 g cukru, ušlehejte do tuha.

  3. Ze žloutků, 1/8 l horké vody, 300 g cukru a vanilkového cukru ušlehejte jemnou pěnu. Dejte na sníh z bílků a vmíchejte. Promíchejte mouku se škrobovou moučkou a kruhovými pohyby lehce vmíchejte.

  1. Do formy vložte 1/3 těsta, 2/3 na plech. Uhlaďte a pečte při 190 stupních C. na středu trouby. Na plechu 10-12 minut, ve formě přibližně 35 minut.

  2. Piškot nechte vychladnout, zabalte do hliníkové fólie, 4 řezy 10 cm široké vložte mezi dělící průhlednou fólii. Uchovejte až 3 měsíce při -18 stupních C. Vhodný pro moučníky. 

Dezert po anglicku

Jeden zmražený piškotový pruh nakrájejte na 1 cm široké řezy, rozdělte do 4 pohárů, pokapejte 1/8 l polosuchého sherry. Nechte okapat vypeckované višně ze sklenice o obsahu 720 ml, rozdělte na piškot, pěkné plody odložte na ozdobu. Uvařte 1/2 l vanilkového pudinku, míchejte až vychladne, přelijte na višně, 2 hodiny chlaďte. Ušlehejte 1/4 l tuhé šlehačky, podle chuti oslaďte, navrstvěte do pohárů a uhlaďte. Ozdobte višněmi a sekanými oříšky.